Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: bagażnik + sakwy

bagażnik + sakwy 3 lata, 5 mies. temu #9241

Cześć Drodzy Rowerkofile,

pozwolę sobie założyć nowy temat, pomimo, że wątek sakwy już istnieje, ale jako, że bardzo mi zależy na otrzymaniu od Was konkretów odseperuję się od tamtej dyskusji:)

Po przeczytaniu wszystkich postów w temacie sakwy, mogę podsumować tak jak założycielka tematu simbelmyne, że wszystko toczy się wokół Crosso, Ortlieb czasem Authora i niemarkowych sakiew.

Ja napiszę, że w tym roku planuję kupić swoje pierwsze w życiu sakwy. Nigdy wcześniej ze sakwami nie miałam do czynienia. Wiem też, że jak się zepsuje to i owo to będę musiała liczyć na swoje umiejętności naprawcze, czyli ogólnie chciałabym nabyć jak najmniej awaryjny produkt... i liczę się z tym, że takiego bez wad nie ma... ale są wady WIĘKSZE i mniejsze... Chodzi mi o to, że pewne rzeczy jako kobieta będę w stanie sobie sama naprawić, a pewne już nie koniecznie;)
Co jeszcze ma tradycyjnie znaczenie to cena ;P więc dla mnie osoby, która jest na finishu studiów na pewno Ortlieb jest nie osiągalny. Borykam się pomiędzy Authorem A-N 471, który to tak Marysia za każdym razem gorąco poleca, i który wyróżnia się kieszonkami, a tym Crosso Dry, który oceniacie na czwórkę.

Co jeszcze chciałabym się od Was dowiedzieć to co warto mieć oprócz sakw tylnych? (planowane wyprawy to max 10dni) raczej Europa, gdzie jakiś sklepik po drodze na pewno się trafi. Widziałąm u ludzików, że mają też na przednim kole zamontowane do piasty takie sakwy, no i często ta sakiewka na kierownicę.

I jeszcze nie chciałąbym kupić bagażnika takiego, że potem okaże się, że jakieś adaptery będą potrzebne i takie tam;P więc jaka sakwa z jakim konkretnym typem bagażnika mogą się połączyć? ;)

Doradzajcie:)
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 5 mies. temu przez bajtourka.

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 5 mies. temu #9244

• Marek
  • Moderator
Chcesz się odseparować, ale w praktyce oczekujesz powtórzenia. Bo o sakwach prawie wszystko już było. A czego jeszcze nie było, to może być umieszczone w starym wątku. Wystarczyłoby założyć wątek tylko na temat bagażnika :).
Do przewidywanych przez Ciebie zastosowań dobry będzie i Author i Crosso Dry. Warto również przyjrzeć się ofercie Sport Arsenal. Tu jest ciekawy test. Choć ja nie kupiłbym Dry. W wątku sakwiarskim pisałem dlaczego.
Awaria dobrej sakwy uniemożliwiająca dalszą jazdę to rzecz mało prawdopodobna. Jeśli już, to w wyniku wypadku. Z czasem sakwa może co najwyżej tracić szczelność lub przecierać się w miejscach szczególnie obciążonych.
Gorzej jest z bagażnikiem, bo czasem "nagle i niespodziewanie" pęka. Ponieważ jednak zwykle ma konstrukcję rurową, warto zabezpieczyć się na dłuższej wycieczce, zabierając około metra miękkiego stalowego drutu i kawałek pręta, który można będzie włożyć w ułomki jako rdzeń. Przydadzą się też zapasowe śrubki, gdyby się któraś na dole odkręciła. Dobrze co jakiś czas sprawdzać, czy się nie luzują albo nawet profilaktycznie zastosować dodatkowe nakrętki kontrujące.
Dobre opinie mają stalowe bagażniki Tubus, ale to nie na studencką kieszeń. W kilkakrotnie niższej cenie można dostać bagażnik wyprawowy Crosso czy Sport Arsenal. Ale spokojnie możesz brać także inne konstrukcje, zwracając uwagę na budowę (dodatkowe profile na oparcie sakw), jakość wykonania spawów i sposób mocowania dolnych punktów do ramy. Spełniający te kryteria bagażnik można dostać już za 50 złotych. Na przykład u Bartolewskiego na Traugutta. Jeśli nie będziesz hulać w terenie, powinien kilka lat posłużyć.
To, czy brać dodatkowe sakwy na przód (montując tam wcześniej dodatkowy bagażnik) zależy od dwóch rzeczy. Jedną jest wygoda użytkowania. Łatwiej jest podzielić bagaż na kilka części, zależnie od przeznaczenia, niż wciąż grzebać w dwóch tobołach. Dobrze też rozłożyć ciężar równomiernie, choć do jazdy z bezwładnym przodem trzeba się przyzwyczaić. Druga sprawa to ilość bagażu. I tu musisz wcześniej dojść do swojego optimum. Bo minimaliści jeżdżą po świecie z całym bagażem porównywalnym wagą do wagi akumulatorów Aronka, używanych do ładowania baterii licznych urządzeń elektronicznych.
Jeśli jednak planujesz kilkudniowe podróże w Europie, gdzie nie trzeba wozić zbyt dużych zapasów żywności i nie zamierzasz spać od namiotem, to dwie sakwy w zupełności Ci wystarczą. Albo tylko mi się tak wydaje :).
Za tę wiadomość podziękował(a): bajtourka

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 5 mies. temu #9264

• Lancer
  • Ekspert
Ja sakw używam na co dzień nie tylko na wyprawy, a zaczynałem od zwykłych sakw kupionych w jakimś sklepie rowerowym, następne były Author A-N471, bardzo je sobie chwaliłem za pakowność i funkcjonalność. Nadal je posiadam chociaż już ja ich nie używam. Warte są swojej ceny tyle że sakwy tej samej klasy można kupić taniej w jakimś markecie lub sklepie rowerowym. Teraz mam tylne Ortlieb 40 l i praktycznie jedno co sobie chwalę to to że mieści się bez problemy sześciopak z wodą (6x1,5 l) i jeszcze wejdzie na wierzch sześciopak coli (6x1 l) no i łatwo się zakłada i zdejmuje, świetny system zakładania sakw. Ogólnie nie warte swojej ceny, zapłaciłem za Logo a właściwie przepłaciłem. Crosso nie posiadam ale oglądałem, nie warte swojej ceny i nie kupię, mam worki Crosso do przyczepki i wystarczy. Ostatnio pojawiła się na polskim rynku niemiecka firma MainStream, konkurent Ortlieb pod każdym względem. Właśnie kupiłem przednie sakwy MSX-ML55 i dzisiaj przyszły. Na wygląd pod każdym względem lepsze od Ortlieb lub podobne, chociaż system montażu chyba lepszy, bardziej mi się podobają chociaż nie miałem okazji jeszcze sprawdzić w praktyce. Cenowo prawie o połowę tańsze niż słynne Ortlieb.
Dla porównania: MSX-ML55 /25L (229,00) /40L (267,00) ; Ortlieb Classic 30L (420,00), /40L (499,99); Crosso Expert /40L (349,00), 60L (399,00). A bagażniki to polecam Crosso chociaż tylny mam Tubusa ale z przodu Crosso.
A co do awaryjności nie ma super sakw, chociaż jeszcze nie miałem awarii z sakwami a doświadczenie najlepiej zdobywa się na wyprawach bo wszystko zależy od indywidualnych możliwości i upodobań.
Za tę wiadomość podziękował(a): bajtourka

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 4 mies. temu #9449

Jeszcze pytanie, którego raczej nikt nie zadał w temacie sakwy:
czy ma jakieś znaczenie czy kupuję sakwy w postaci torby bocznej na bagażnik jak np A-N471(czyli wtedy kupuję osobno dwie sztuki) czy też w postaci takiej całościowej jak np A-N219? Konkretnie chodzi mi o wygodę użytkowania...
Co do sakw www.sakwyrowerowe.com.pl/sakwy-rowerowe-msx-c-76.html, czy to wydają mi się one sztywne i nie jest lepiej kiedy sakwa jest miękka i podatna na rozciąganie? W sensie, że więcej mogę zapakować?

Co do bagażników to www.alpinbike.pl/arsenalsport.php?album_id=9 zawsze wydawało mi się, że stalowy jest lepszy od aluminiowego tyle, że wiadomo cięższy. Tylko jak patrzę zastanawia mnie cena dlaczego [Seria EXPEDICE] ART. 001 Bagażnik wyprawowy tylny, stalowy oraz
[Seria EXPEDICE] ART. 201 Bagażnik wyprawowy tylny, aluminiowy jest ta sama?
I czy podane przeze mnie bagażniki posiadają te dolne rury?

Te pytania jeszcze blokują mnie przy podejmowaniu decyzji ;P

pozdrawiam

bajtourka:)

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 4 mies. temu #9451

zaletą sakw zakładanych na boki jest ich łatwość zdejmowania, sakwę trzyczęściową trudniej zdjąć, natomiast zaletą sakw trzyczęściowych jest to, ze można łatwiej rozłożyć rzeczy, nie wrzucasz wszystkiego do jednego worka, natomiast co do usztywnień do najbardziej potrzebne są te od strony koła, aby sakwa nie wchodziła w szprychy, co do przeładowania sakwy to najlepiej sprawdzają się te co mają rolowane zamykania z innymi jest trochę gorzej nawet jak są całe miękkie, stony podanej przez ciebie nie mogłem otworzyć

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 4 mies. temu #9495

Który z tych dwóch bagażników wybralibyście?

ten? -> szumgum.com/bagaznik-rowerowy-crosso-tylny.html
czy ten ? -> www.rowerowysklep.pl/akcesoria-bagazniki...05-o_l_100_4273.html

I dlaczego?

Pozdrowerki:)

Aha, będzie pasował do Authora Stratosa prawda?

Wybrałabym ten sport arsenal, ale on jest cięższy od crosso, aż o 500 g... Pół kilo cięższy rower to sporo... I co tu wybrać? Help :)
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 4 mies. temu przez Marek. Powód: 2w1

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 4 mies. temu #9530

• Bizonek
  • Zna się na rzeczy
Ja swój bagażnik oryginalny zamieniłem na Crosso i przez trzy lata nie mam z nim problemów. Niska waga i wytrzymałość, to w nim cenię.
Różnica w wadze to tylko 50g :), ale za to nośność Crosso to 10 kg więcej od Arsenala. Crosso jest bardziej kompatybilny z różnymi sakwami (uniwersalny)
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 4 mies. temu przez Bizonek.

Odp: bagażnik + sakwy 3 lata, 4 mies. temu #9531

upss machłam się o jedno zero;P to przez tą pogodę ;) dzięki, teraz już wiem wszystko co trzeba:)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.55 sekundy
Copyright © 2014 NaRowerze.Info - społeczność rowerzystów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt Blog podróżniczy
کارت تخفیف تخفیف گروهی قهوه نسکافه فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی

Friends Online

Używamy plików cookie do poprawy komfortu korzystania z tej witryny przez użytkowników. Ograniczenie stosowania plików cookies może wpłynąć na poprawność działania niektórych funkcjonalności dostępnych w serwisie NaRowerze.info. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information